Skip Navigation
 

Akcja Katolicka

 

Historia Akcji Katolickiej


Dnia 24.11.1930r. Kardynał Hlond powołał Naczelny Instytut Akcji Katolickiej z siedzibą w Poznaniu. W myśli Statutu Akcja miała organizować zrzeszenia katolickie dla celów apostolstwa świeckich, czyli wprowadzenie w czyn i obronę zasad katolickich w życiu społeczeństwa
 

26 listopad 2017 r. - Uroczystość Chrystusa Króla

Święto Chrystusa Króla jest świętem świeżej daty, lecz jego treść jest tak stara jak sama wiara chrześcijańska, albowiem słowo Chrystus nie jest niczym innym, jak greckim tłumaczeniem słowa „Mesjasz”: pomazaniec, król...
Ojciec św. Benedykt XVI
 

25 marca 2017 r. Wielkopostny Dzień Skupienia w Puławach

Archidiecezjalny wielkopostny dzień skupienia dla członków i sympatyków Akcji Katolickiej rozpoczął się 25 marca o godz.10:00 w w kaplicy kościoła pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Puławach.
 

Brązowy Krzyż Zasługi

dla Prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej
 

Święto Akcji Katolickiej

20 listopada 2016 r.przeżywaliśmy w Kościele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jako ostatnią Niedzielę Roku Liturgicznego.
 

Święto Akcji Katolickiej 2013

24 listopada obchodziliśmy w liturgii Kościoła Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - prosiliśmy w modlitwie by Chrystus był Królem naszych serc, rodzin, parafii i Ojczyzny.
 

Święto Akcji Katolickiej 2011

19 listopada obchodziliśmy w liturgii Kościoła Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - prosiliśmy w modlitwie by Chrystus był Królem naszych serc, rodzin, parafii i Ojczyzny.
 

Święto Akcji Katolickiej 21.11.2010

W liturgii kościoła obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata
 

11 stycznia 2009r. - Wręczenie Złotych Odznak


Podczas Mszy Św. o godzinie 9:00 Ks. Dr. Marek Szymański wygłosił Słowo Boże, a Prezes Zarządu wręczył Honorowe Złote Odznaki członkom naszej Parafialnej Akcji Katolickiej. W ten sposób zechcieli docenić ich wkład w dzieło rozwoju Akcji Katolickiej i jej działalności przy Parafii Św. Antoniego Padewskiego w Kraśniku.
 

23 Listopada Uroczystość Chrystusa Króla


23 listopada przeżywaliśmy w Kościele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jako ostatnią Niedzielę Roku Liturgicznego.

Czy Chrystus jest Królem mego serca, mojej rodziny?
Czy i jak budujemy Królestwo Chrystusa na ziemi?
To pytania, które stawialiśmy sobie podczas tej Uroczystości.
 

Święto Akcji Katolickiej

25 listopada - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
W tę Uroczystość cała nasza wspólnota parafialna oddawała cześć Chrystusowi Królowi, dziękowała za wszystko co dla nas uczynił dziś, wczoraj i w minionym czasie....