Skip Navigation
 

Akcja Katolicka

 

Historia Akcji Katolickiej


Dnia 24.11.1930r. Kardynał Hlond powołał Naczelny Instytut Akcji Katolickiej z siedzibą w Poznaniu. W myśli Statutu Akcja miała organizować zrzeszenia katolickie dla celów apostolstwa świeckich, czyli wprowadzenie w czyn i obronę zasad katolickich w życiu społeczeństwa
 

Święto Akcji Katolickiej

20 listopada 2016 r.przeżywaliśmy w Kościele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jako ostatnią Niedzielę Roku Liturgicznego.
 

Święto Akcji Katolickiej 2013

24 listopada obchodziliśmy w liturgii Kościoła Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - prosiliśmy w modlitwie by Chrystus był Królem naszych serc, rodzin, parafii i Ojczyzny.
 

Święto Akcji Katolickiej 2011

19 listopada obchodziliśmy w liturgii Kościoła Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - prosiliśmy w modlitwie by Chrystus był Królem naszych serc, rodzin, parafii i Ojczyzny.
 

Święto Akcji Katolickiej 21.11.2010

W liturgii kościoła obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata
 

11 stycznia 2009r. - Wręczenie Złotych Odznak


Podczas Mszy Św. o godzinie 9:00 Ks. Dr. Marek Szymański wygłosił Słowo Boże, a Prezes Zarządu wręczył Honorowe Złote Odznaki członkom naszej Parafialnej Akcji Katolickiej. W ten sposób zechcieli docenić ich wkład w dzieło rozwoju Akcji Katolickiej i jej działalności przy Parafii Św. Antoniego Padewskiego w Kraśniku.
 

23 Listopada Uroczystość Chrystusa Króla


23 listopada przeżywaliśmy w Kościele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jako ostatnią Niedzielę Roku Liturgicznego.

Czy Chrystus jest Królem mego serca, mojej rodziny?
Czy i jak budujemy Królestwo Chrystusa na ziemi?
To pytania, które stawialiśmy sobie podczas tej Uroczystości.
 

Święto Akcji Katolickiej

25 listopada - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
W tę Uroczystość cała nasza wspólnota parafialna oddawała cześć Chrystusowi Królowi, dziękowała za wszystko co dla nas uczynił dziś, wczoraj i w minionym czasie....